Patikėkite savo šypseną vieniems profesionaliausių odontologų Lietuvoje!

Estetinis plombavimas (meninė dantų restauracija)

Estetinis plombavimas – tai galimybė patikimai ir funkcionaliai atkurti prarastus danties audinius. Vieno vizito pas gydytoją metu galima restauruoti 4–6 dantis. Todėl jau po pirmojo apsilankymo Jūs akivaizdžiai pasikeisite – Jūsų šypsena bus tokia, apie kokią svajojate! 

Atliekant estetinį plombavimą, prarasti danties audiniai atkuriami taip, kad savo forma, spalva, skaidrumu, paviršiaus mikrostruktūra prilygtų natūralaus danties vaizdui net ir esant skirtingam apšvietimui. 

„Studio dentis“ klinikoje dirbame naudodami aukščiausios kokybės sertifikuotas plombines medžiagas, kurios savo fizinėmis savybėmis prilygsta natūralaus danties audinio savybėms, o platus atspalvių parinkimas suteikia galimybę atkurti individualų Jūsų danties grožį.

Atlikus nuskausminimą, procedūra nesukels diskomforto. Jos metu taikoma tausojanti preparavimo technika: pašalinami pažeisti ir demineralizuoti danties audiniai, dantys nešlifuojami, todėl išsaugomas jų gyvybingumas, o jeigu reikia – lengvai koreguojami.

Viso to ir, svarbiausiai, gydytojo profesinio meistriškumo dėka šypsositės svajonių šypsena! 

Užsiregistruokite konsultacijai, kurios metu mūsų klinikos odontologai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus bei plačiau supažindins su procedūros eiga ir suteiks visą aktualiausią informaciją.

Kas yra estetinis plombavimas (meninė dantų restauracija)?

Tai galimybė patikimai ir funkcionaliai atkurti prarastus danties audinius. Vieno vizito pas gydytoją metu galima restauruoti 4–6 dantis. Todėl jau po pirmojo apsilankymo džiaugsitės nuostabiais rezultatais – Jūsų šypsena bus tokia, apie kokią svajojate!

Atliekant estetinį plombavimą, prarasti danties audiniai atkuriami taip, kad savo forma, spalva, skaidrumu, paviršiaus mikrostruktūra prilygtų natūralaus danties vaizdui net ir esant skirtingam apšvietimui. Dirbame naudodami aukščiausios kokybės sertifikuotas plombines medžiagas, kurios savo fizinėmis savybėmis – tvirtumu, sukibimu su dantimi, dilumu ir kt. – prilygsta natūralaus danties audinio savybėms, o platus atspalvių parinkimas suteikia galimybę atkurti individualų Jūsų danties grožį.

Jos metu taikoma tausojanti preparavimo technika: pašalinami pažeisti ir demineralizuoti danties audiniai, dantys nešlifuojami, todėl išsaugomas jų gyvybingumas, o jeigu reikia – lengvai koreguojami.

Kada rekomenduojamas estetinis plombavimas ?

Estetinis plombavimas atliekamas, jeigu dantys pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę ar nuskelti po traumos, tai pat norint panaikinti tarp dantų esančius tarpus ar kai danties padėtis yra nelygi. Visa tai galima sutvarkyti estetinio plombavimo būdu.

Kada negalima atlikti estetinio plombavimo?

Negalima jo atlikti, kai pažeidimas yra giliai po dantenomis, pažeista danties šaknis ar beveik nelikę danties vainiko audinių.

Ar estetinis plombavimas – skausminga procedūra?

Atlikus nuskausminimą, procedūra nesukels diskomforto ir skausmo. Tačiau po procedūros kurį laiką gali jaustis dantenų maudimas ar atsirasti dantų jautrumas.

Kiek trunka estetinio plombavimo procedūra?

Procedūros trukmė priklauso nuo atkuriamų dantų skaičiaus, darbo sudėtingumo ir komplikuotumo. Jeigu reikia restauruoti 4–6 dantis, procedūra gali užtrukti 5–7 valandas. O kad laikas neprailgtų, pasiūlomi video akiniai. Procedūros metu galėsite žiūrėti Jums patinkantį filmą.

Kaip galite jaustis po estetinio plombavimo procedūros?

Jūs galite jaustis neįprastai, gali neaiškiai tartis kai kurie garsai (ypač jei buvo uždaromi tarpai, tiesinama dantų padėtis ar atliekama kita sudėtinga restauracija).

Plombuotų dantų spalva gali būti netolygi: plombuojant dantys izoliuojami drėgmei nelaidžia guma (koferdama), todėl darbo metu jie išdžiūsta ir pastebimas spalvos skirtumas. Tačiau per keletą dienų dantys vėl prisigeria drėgmės ir spalva atsistato.

Po estetinio plombavimo procedūros gali jaustis dantenų maudimas, atsirasti paraudimas, nežymus kraujavimas valant, gali būti dantų jautrumas.

Adaptacinis periodas gali užtrukti iki dviejų savaičių, kai kuriais atvejais ir ilgiau.

Kaip prižiūrėti estetiškai plombuotus dantis?

Įprastas dantų valymas šepetėliu ir pasta, tarpdančių valymas higieniniu siūlu. Nepatartina naudoti kieto dantų šepetėlio ir pastų, turinčių stipresnių abrazyvinių medžiagų (t. y. balinamųjų ar su mikrogranulėmis), nes taip greičiau suardomas nupoliruotas plombuoto danties paviršius, nelieka blizgesio. Plombavimo dieną taip pat nerekomenduojama vartoti dažančių maisto produktų (raudono vyno, mėlynių, burokėlių ir t. t.).

 

Kas pusę metų reikėtų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, taip pat estetiškai plombuotų dantų poliravimą (t. y. atnaujinti paviršiaus blizgesį).

 

Kiek laiko tarnaus estetiškai plombuoti dantys?

Bet kuris pasirinktas restauracijos būdas turi savo tarnavimo laiką (neteisinga būtų manyti, kad dantis sutaisomas visam gyvenimui).

 

Estetinis plombavimas gali tarnauti 8–10 metų ir ilgiau. Tačiau restauracijos ilgaamžiškumas priklauso ir nuo paties žmogaus pastangų – teisingos dantų priežiūros

 

Norint džiaugtis restauracijos ilgaamžiškumu, rekomenduojama kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną bei restauruotų dantų poliravimą. Gera individuali burnos higiena, taisyklingas dantų valymas pasta ir šepetėliu, tarpdančių valymas higieniniu siūlu užtikrins ir restauracijos ilgaamžiškumą.

Estetinis plombavimas

Klinikoje dirbančių gydytojų ilgametė patirtis bei profesinis meistriškumas Jums užtikrins aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę.

Where to find us

Social Share