Patikėkite savo šypseną vieniems profesionaliausių odontologų Lietuvoje!

Dantų šaknų kanalų gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymo tikslas – pašalinti infekcinį procesą kanale ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos.

Dantų šaknų kanalų gydymo metu atliekamas cheminis ir mechaninis kanalo valymas instrumentais – pašalinami įvairūs organiniai nešvarumai ar seni plombinių medžiagų likučiai. 

Dantų šaknies kanalą siekiama ne tik gerai išvalyti, bet ir išplatinti, suformuoti ir kokybiškai užplombuoti. Hermetiškai užplombavus kanalą nuo vainikinės dalies iki šaknies viršūnės, užblokuojama makro ir mikrokanalų sistema, užkertamas kelias infekcijai iš kanalo patekti į viršūninį periodontą. Taip uždegimas neplinta į kitus audinius.

Dantų gydymo eigą būtina stebėti rentgeno sistema. Gali būti padaromas 3–8 radiogramos. Mūsų odontologijos klinikoje naudojama skaitmeninė rentgeno sistema, kurios spinduliavimo dozė už įprasto rentgeno aparato mažesnė iki 10 kartų.

Darbo metu klinikoje naudojamas mikroskopas – tai leidžia turėti padidintą ir idealiai apšviestą darbo lauką. Mikroskopas būtinas gydant sklerozuotus kanalus, atliekant dantų šaknų kanalų pergydymus, šalinant iš kanalų lūžgalius, kaiščius, diagnozuojant ir gydant perforaciją ir kt.

Kodėl reikia gydyti kanalus?

Dantų šaknų kanalų gydymo tikslas – pašalinti infekcinį procesą šaknies kanale ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos

Kaip atsiranda infekcija?

Danties kanalas infekuojamas, kai į jį kokiu nors būdu patenka mikroorganizmai. Priežastys gali būti įvairios: laiku nediagnozuotas ir negydytas dantų kariesas, dantų įskilimai, traumos ir kt.

Mikroorganizmai (bakterijos), prasiskverbę į danties minkštuosius audinius, sukelia uždegimą danties vidinėje ertmėje – pulpoje (pažeidimas vadinamas pulpitu). Dėl to atsiranda danties skausmas, jautrumas. Negydant šis uždegimas išplinta – bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia aplinkinių audinių uždegimą (periodontitą). Ilgainiui tirpsta žandikaulio kaulas, o aplink infekuoto danties šaknies viršūnę formuojasi židiniai. Negydant gresia dar sudėtingesnės komplikacijos.

Kaip gydoma?

Gydymo metu atliekamas cheminis ir mechaninis kanalo valymas instrumentais: pašalinami įvairūs organiniai nešvarumai (bakterijos ir nekrotiniai pulpos audiniai) ar seni plombinių medžiagų likučiai (jeigu kanalas buvo prieš tai nekokybiškai užplombuotas).

Dantų šaknies kanalą siekiama ne tik gerai išvalyti, bet ir išplatinti, suformuoti ir kokybiškai užplombuoti. Hermetiškai užplombavus kanalą nuo vainikinės dalies iki šaknies viršūnės, užblokuojama makro ir mikro kanalų sistema, užkertamas kelias infekcijai iš kanalo patekti į viršūninį periodontą. Taip uždegimas neplinta į kitus audinius.

Dantų gydymo eigą būtina stebėti rentgeno sistema. Procedūrų metu gali būti atliekamos 3–8 radiogramos. Mūsų odontologijos klinikoje naudojama skaitmeninė rentgeno sistema, kurios spinduliavimo dozė už įprasto rentgeno aparato mažesnė iki 10 kartų.

Darbo metu klinikoje naudojamas mikroskopas – tai leidžia turėti padidintą ir idealiai apšviestą darbo lauką. Mikroskopas būtinas gydant sklerozuotus kanalus, atliekant dantų šaknų kanalų pergydymus, šalinant iš kanalų lūžgalius, kaiščius, diagnozuojant ir gydant perforaciją ir kt.

Endodontinis gydymas – kokios galimos prognozės?

Visiškai garantuoti endodontinio gydymo sėkmės negalima, net jei gydymas buvo atliktas tinkamai ir iki galo, laikantis visų endodontiniam gydymui keliamų reikalavimų.

Remiantis mokslinių studijų rezultatais, pateikiami tokie duomenys: pirminio endodontinio gydymo sėkminga baigtis siekia 75–95 %, o pergydymo atvejais sėkmė siekia 40–70 %.

Klinikoje dirbančių gydytojų ilgametė patirtis bei profesinis meistriškumas Jums užtikrins aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę.

Where to find us

Social Share