Patikėkite savo šypseną vieniems profesionaliausių odontologų Lietuvoje!

Profesionali burnos ertmės higiena

Profesionali burnos ertmės higiena – tai higieninės procedūros, kurių metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos gydomųjų preparatų (fluoro) aplikacijos, pacientai mokomi asmens burnos ertmės higienos, nustatomas individualus valymo efektyvumas.

 

Trumpai apie apnašas.

Minkštasis apnašas lengvai nuvalomas naudojant asmenines burnos ertmės higienos priemones - dantų šepetėlį, pastą, tarpdančių siūlą, skalavimo skystį. Nenuvalius minkštojo apnašo, po1-3 dienų prasideda jo mineralizacija ir per 10-20 dienų minkštasis apnašas virsta kietuoju apnašu - dantų akmenimis. Greičiausiai akmenys formuojasi tose vietose, kur atsiveria seilių liaukų latakai, t. y. ant apatinių priekinių dantų liežuvinių paviršių ,ant viršutinių krūminių dantų; taip pat kai yra kreiva dantų padėtis ar dantų sangrūda.

Kokios problemos atsiranda laiku nenuvalant apnašų?

Nevalant apnašų prasideda dantenų uždegimas-gingivitas, kurio pagrindiniai požymiai - dantenų paburkimas, paraudimas, kraujavimas. Negydant uždegimas gali vystytis į periodontitą, kuriam esant vyksta kaulo ir dantį palaikančių raiščių irimas. Todėl susidariusį apnašą būtina šalinti. Odontologijos klinikoje procedūrą atlieka gydytojas odontologas arba burnos higienistas.

Kaip atliekama profesionali burnos ertmės higiena?

Minkštosios apnašos pašalinamos besisukančiomis guminėmis galvutėmis ir šepetėliais naudojant specialią pastą.
Kietieji apnašai (dantų akmenys) nuo danties paviršiaus šalinami ultragarsiniu aparatu ir specialiais rankiniais instrumentais. Nuvalius akmenis dantys poliruojami.
Pigmentinės apnašos (susidaro nuo rūkymo, kavos arbatos ir kitų dažančių medžiagų) šalinamos specialia smėliasrove. Iš smėliasrovės dideliu greičiu išstumtos vandens, sodos ir oro dalelės lengvai išvalo net ir sunkiausiai pasiekiamas vietas.
Jeigu yra estetiškai restauruotų dantų, juos būtina nupoliruoti (atnaujinti paviršiaus blizgesį).
Procedūra trunka 60-90 min. Jeigu yra susikaupę daug dantų kietųjų ir minkštųjų apnašų burnos ertmės valymas gali būti atliekamas per kelis kartus.

Kodėl reikia atlikti profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą?

Po profesionalios burnos ertmės higienos procedūros pajusite švaros pojūtį burnoje. Burnos kvapas bus gaivus. Reguliarus lankymasis pas burnos higienistą sumažina dantų karieso ir periodonto ligų riziką.

Ką reikėtų žinoti po profesionalios burnos ertmės higienos procedūros?

Po burnos ertmės higienos procedūros:

  • dantenos gali būti sudirgusios ir kelias dienas kraujuoti;
  • dantys gali būti jautresni terminiams dirgikliams;
  • po procedūros reikėtų atsisakyti aštraus ir kieto maisto;
  • dantis valyti minkštu šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą;
  • norint, kad dantenos greičiau gytų, rekomenduojama burną skalauti profilaktiniais skalavimo skysčiais, o gydomuosius skalavimo skysčius naudoti tik paskyrus specialistui;
  • dantenų būklė normalizuojasi po dviejų savaičių.

 

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos ertmės higieną?

Tai priklauso nuo asmeninės burnos ertmės higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų užsilaikymo sąlygų.
Atsižvelgiant į šias sąlygas, procedūra gali būti atliekama 1-3 kartus per metus (jei dantų akmenys nelinkę susidaryti, užtenka ir vieno karto per metus, o jei yra periodonto problemų, lankytis reikia kas 3-4 mėn.).

Kodėl kraujuoja dantenos?

Priežastys gali būti:

  • odontologinės kilmės: jei kraujuoja tik valantis dantis - galbūt per kietas šepetėlis ar valymo judesiai yra netaisyklingi (taip pažeidžiamos dantenos). Kraujuoti gali ir dėl nekokybiškų plombų, kabančių jų kraštų, netvarkingų protezų. Taip pat dėl ant dantų susikaupusių apnašų;
  • neodontologinės kilmės: dantenos gali kraujuoti kai trūksta vitaminų, nusilpus organizmo imuninei sistemai, sergant kraujo, kepenų ligomis, cukriniu diabetu ir kt.

Prieš apsilankymą

Po apsilankymo

Prieš apsilankymą

Po apsilankymo

Prieš apsilankymą

Po apsilankymo

Klinikoje dirbančių gydytojų ilgametė patirtis bei profesinis meistriškumas Jums užtikrins aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę.

Where to find us

Social Share