Estetinės odontologijos klinika

Dantų balinimas. Ką svarbu žinoti?

Dantų balinimas yra bene popoliariausia kosmetinės odontologijos paslauga tarp suaugusiųjų. Štai keletas dalykų, kuriuos reikėtų žinoti apie profesionalų dantų balinimą.

Kodėl patamsėja dantų spalva?

Yra daugybė veiksnių, kurie gali nulemti pakitusią dantų spalvą, vieni jų: dažantys maisto produktai (kava, raudonas vynas, mėlynės, ,,Coca-cola“ ir t. t.), tabakas, fluoridai, antibiotikų (tetraciklino) vartojimas besiformuojant dantims, taip pat mechaniniai dantų pažeidimai, netinkamas dantų gydymas ar prasta burnos higiena. Tamsesnę dantų spalvą gali lemti net ir paveldimumas arba senėjimo procesas.

Konsultacija. Ar ji būtina?

Jeigu Jūsų netenkina dantų spalva, visų pirma Jums būtina gydytojo odontologo konsultacija. Odontologijos klinikoje apžiūros metu bus įvertinta burnos ertmės ir dantų būklė, išsiaiškinamos spalvos pasikeitimo priežastys, na o visa tai reikalinga, norint parinkti tinkamiausią balinimo būdą.

Kada dantų balinti nerekomenduojama?

  • iki 16 m. amžiaus žmonėms;
  • esant dantų audinių pažeidimams (kariesui, emalio erozijoms, pleištiniams defektams);
  • esant dantenų, periodonto ligoms;
  • nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu;
  • ortodontinio gydymo metu (nešiojant breketus);
  • esant didelėms plomboms, vainikėliams;
  • esant alergijai balinimo medžiagoms.

Ar balinimas kenkia dantims?

Tyrimais įrodyta, kad dantų balinimas prižiūrint gydytojui ir laikantis instrukcijų – saugus. Balinimas gali sukelti dantų jautrumą, tačiau ši būklė po kurio laiko normalizuojasi.

Kokie yra balinimo būdai?

Balinti galima dviem būdais: namuose arba odontologijos kabinete.

Balinant dantis namuose, naudojamos individualiai pagamintos dantų kapos. Jos pripildomos specialios balinimo medžiagos ir uždedamos ant dantų. Geriausia kapą su balinimo medžiaga dėti nakčiai (4–8 valandoms, laikas priklauso ir nuo balinimo medžiagos) – taip balinti dantis rekomenduojama iki 10 naktų.

Odontologijos kabinete dantys gali būti balinami lazeriu arba Zoom sistema. Per procedūrą dantenos apsaugomos specialia priemone, dantys padengiami balinamąja medžiaga ir veikiami lazeriu arba šviesos spinduliais. Procedūra trunka 1–1,5 valandos.

Kurį balinimo būdą pasirinkti? Nusprendus pašviesinti dantis, visų pirma kreipkitės į savo odontologą ir aptarkite visus galimus variantus. Jūsų odontologas patars ir parinks Jums patį tinkamiausią dantų balinimo būdą.

Estetinis plombavimas

Klinikoje dirbančių gydytojų ilgametė patirtis bei profesinis meistriškumas Jums užtikrins aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę.

Where to find us

Social Share