Patikėkite savo šypseną vieniems profesionaliausių odontologų Lietuvoje!

Estetinis protezavimas

Dantų protezavimo tikslas – atkurti trūkstamus dantis, pagerinti esamą dantų būklę, grąžinti kramtymo efektyvumą bei atkurti estetinį vaizdą.

Kokie gali būti dantų protezai?

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezus, atitinkančius aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.

 

Dantų protezų yra įvairių rūšių:

 

  •  Neišimamos konstrukcijos (vainikėliai, laminatės, užklotų-įklotų sistema, tiltai);
  • Išimamos konstrukcijos (lanko atraminiai protezai su įvairia fiksavimo sistema, plokštelės, apsauginiai protezai).

Šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti labai daug protezavimo būdų

Kaip sužinoti, kuris protezavimo būdas man tinkamiausias?

Tam reikalinga specialisto konsultacija, kurios metu Jums ir bus pasiūlytas geriausiai tinkantis protezavimo būdas, sudaromas gydymo planas, supažindinama su gydymo etapais, terminais, kainomis.

Kuo skiriasi protezavimas metalokeramika ir bemetale keramika (protezavimas nenaudojant metalo) ?

Naudojant metalokeramiką (metalinė šerdis padengta porcelianu), įmanoma visiškai atkurti danties formą ir funkcijas, tačiau protezuotas dantis skiriasi nuo natūralių dantų, nes yra neskaidrus – t. y. nelaidus šviesai (kuo ryškesnis apšvietimas, tuo aiškesnis skirtumas) be to, prie dantenų po tam tikro laiko gali matytis patamsėjusi „juodoji linija“.

Bemetalė keramika leidžia išvengti šių kosmetinių skirtumų, nes danties viduje vietoj metalo dedamas cirkonio arba aliuminio oksidas. Tai labai tvirtos medžiagos ir gali būti naudojamos visoms dantų grupėms atstatyti. Bemetalė keramika yra skaidri, laidi šviesai, kaip ir tikrieji danties audiniai, todėl įmanoma atkurti tiek formą, tiek funkcijas, tiek ir estetinį vaizdą. Iš šių medžiagų pagaminti vainikėliai gerai toleruojami organizmo, todėl nesukelia jokių alerginių reakcijų, dantenos išlieka be pakitimų.

Ką pasirinkti − tiltą ar danties implantą ?

Įvertinęs burnos ertmės ir esamų dantų būklę, tinkamiausią sprendimą Jums pasiūlys gydytojas konsultacijos metu.

Siekiant nepažeisti greta esančių dantų audinių, norint išsaugoti žandikaulio kaulą, pirmenybė teikiama dantų implantams.

Kiek užtrunka dantų protezavimas?

Visas protezavimo procesas nuo pirmo iki paskutinio vizito (gydymas atliekamas etapais) gali užtrukti nuo 2 iki 4 savaičių, o kai kuriais atvejais ir ilgiau. Kad išvengtumėte diskomforto, yra pagaminami laikini protezai, kurie tarnauja žmogui tol, kol pagaminamas nuolatinis parinktos konstrukcijos protezas. Stengiamasi, kad laikino protezavimo etapas būtų kiek įmanoma trumpesnis ir patogesnis.

Kaip prižiūrėti protezus?

Neišimami protezai prižiūrimi kaip ir sveiki dantys: protezus reikia valyti dantų šepetėliu ir pasta, naudoti skalavimo skysčius, įprastus bei skirtus tiltams valyti tarpdančių siūlus.

Žmonės, nešiojantys išimamuosius dantų protezus (plokšteles), taip pat privalo rūpintis burnos higiena. Protezą reikia plauti kasdien po kiekvieno valgio, bent kartą per savaitę būtina dezinfekuoti specialiomis dantų priežiūros priemonėmis – tai protezus valančios ir blogą burnos kvapą naikinančios tabletės. Jose yra daug veikliojo deguonies, todėl dantenų protezai nuvalomi gerai ir greitai.

Klinikoje dirbančių gydytojų ilgametė patirtis bei profesinis meistriškumas Jums užtikrins aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę.

Where to find us

Social Share