Estetinės odontologijos klinika

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas (meninė dantų restauracija). Kas tai?

 Meninė dantų restauracija –  galimybė patikimai ir funkcionaliai atkurti prarastus danties audinius. Vieno vizito pas gydytoją metu galima restauruoti 4–6 dantis. Todėl jau po pirmojo apsilankymo džiaugsitės nuostabiais rezultatais – Jūsų šypsena bus tokia, apie kokią svajojate!

Atliekant estetinį plombavimą, prarasti danties audiniai atkuriami taip, kad savo forma, spalva, skaidrumu, paviršiaus mikrostruktūra prilygtų natūralaus danties vaizdui net ir esant skirtingam apšvietimui. Dirbame naudodami aukščiausios kokybės sertifikuotas plombines medžiagas, kurios savo fizinėmis savybėmis – tvirtumu, sukibimu su dantimi, dilumu ir kt. – prilygsta natūralaus danties audinio savybėms, o platus atspalvių parinkimas suteikia galimybę atkurti individualų Jūsų danties grožį.

Atlikus nuskausminimą, procedūra nesukels diskomforto. Jos metu taikoma tausojanti preparavimo technika: pašalinami pažeisti ir demineralizuoti danties audiniai, dantys nešlifuojami, todėl išsaugomas jų gyvybingumas, o jeigu reikia – lengvai koreguojami.

Siekiant užtikrinti restauracijos ilgaamžiškumą ir kokybę, estetinio plombavimo metu naudojama drėgmei nelaidi guma – koferdama, tokiu būdu gydomo danties darbo laukas apsaugomas nuo seilių, dantenų sekreto, kvėpuojant susidarančių garų ir kt.

Viso to ir, svarbiausia, gydytojų profesinio meistriškumo dėka šypsositės svajonių šypsena!

1-17-1

Kada rekomenduojamas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas atliekamas, jeigu dantys pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, taip pat norint panaikinti tarp dantų esančius tarpus ar kai danties padėtis yra nelygi. Visa tai galima sutvarkyti estetinio plombavimo būdu.

 Estetinio plombavimo negalima atlikti, kai:

  • pažeidimas yra giliai po dantenomis,
  • pažeista danties šaknis,
  • beveik nelikę danties vainiko audinių.

Tokiais atvejais siūlome atlikti estetinį protezavimą.

Kiek laiko trunka procedūra?

Procedūros trukmė priklauso nuo atkuriamų dantų skaičiaus, darbo sudėtingumo ir komplikuotumo. Restauruojant 4–6 dantis, procedūra gali užtrukti 5–7 valandas. Tačiau neišsigąskite – procedūra neprailgs kartu su video akiniais, kurių dėka mėgausitės Jums patinkančiais filmais odontologo kėdėje.

1-14

Atlikus priekinių dantų restauraciją, būtina kontrolinė apžiūra po 2–4 savaičių. Jos metu gydytojas odontologas įvertina estetinio plombavimo rezultatus: spalvą, plombinės medžiagos sukibimą, gleivinės būklę ir kt. Apžiūros metu odontologas taip pat, atsižvelgdamas į Jūsų pastabas, gali pasiūlyti atlikti korekciją.

Kaip galite jaustis po estetinio plombavimo procedūros?

Po estetinio plombavimo procedūros kurį laiką galite jaustis neįprastai. Po procedūros kai kurie garsai gali tartis neaiškiai (ypač jei buvo uždaromi tarpai, tiesinama dantų padėtis ar atliekama kita sudėtinga restauracija).

Plombuotų dantų spalva gali būti netolygi: plombuojant dantys izoliuojami drėgmei nelaidžia guma (koferdama), todėl darbo metu jie išdžiūsta ir gali būti pastebimas spalvos skirtumas. Tačiau per keletą dienų dantys vėl prisigeria drėgmės ir spalva atsistato.

Po estetinio plombavimo gali jaustis dantenų maudimas, atsirasti paraudimas, nežymus kraujavimas valant dantis, gali padidėti dantų jautrumas. Adaptacinis periodas užtrunka iki dviejų savaičių, kai kuriais atvejais ir ilgiau.

Plombavimo dieną nerekomenduojama vartoti dažančių maisto produktų (raudono vyno, mėlynių, burokėlių ir t. t.).

Kaip prižiūrėti estetiškai plombuotus dantis?

Atlikus estetinį plombavimą rekomenduojama prižiūrėti dantis kaip įprasta: valant dantis du kartus, ryte ir vakare, šepetėliu bei pasta ir nepamirštant tarpdančių valymo higieniniu siūlu. Atlikus šią procedūrą nepatartina naudoti kieto dantų šepetėlio ir pastų, savo sudėtyje turinčių stipresnių abrazyvinių medžiagų (t. y. balinamųjų ar su mikrogranulėmis), nes taip greičiau suardomas nupoliruotas plombuoto danties paviršius, nelieka blizgesio. Rekomenduojame kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, taip pat estetiškai plombuotų dantų poliravimą (t. y. atnaujinti paviršiaus blizgesį).

1-23

Restauracijos ilgaamžiškumas

Bet kuris pasirinktas restauracijos būdas turi savo tarnavimo laiką. Estetinis plombavimas gali tarnauti 8–10 metų ir ilgiau. Tačiau restauracijos ilgaamžiškumas priklauso ir nuo paties žmogaus pastangų – taisyklingos dantų priežiūros. Būtina kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną bei restauruotų dantų poliravimą.

Gera individuali burnos higiena, taisyklingas dantų valymas pasta ir šepetėliu, tarpdančių valymas higieniniu siūlu užtikrins ir restauracijos ilgaamžiškumą.

Turite klausimų apie estetinį plombavimą? Daugiau informacijos apie šią ir kitas klinikoje teikiamas paslaugas galite sužinoti, paskambinę į „Studio dentis“ registratūrą tel.: (8-5) 212 9999, mob. tel. 8 612 21100 arba parašę užklausą el. paštu info@studiodentis.lt!

Šypsena, apie kurią svajojate!

Klinikoje dirbančių gydytojų ilgametė patirtis bei profesinis meistriškumas Jums užtikrins aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę.

Where to find us

Social Share