Estetinės odontologijos klinika

Nėščiųjų dantų priežiūra. Ką svarbu žinoti?

Kaip įprasta, nėščios moterys labiau rūpinasi būsimu kūdikiu nei savimi. Dažniausiai užmiršta išsivalyti dantis, o šiuo laikotarpiu juos reikėtų valyti ypač atsakingai, kadangi nėštumo metu dėl hormoninių pokyčių dantenos tampa jautresnės vietiniams dirgikliams – apnašoms. Prasta burnos higiena ir didelis apnašų kiekis ypač kenkia toms nėščioms moterims, kurios blogai jaučiasi. Dėl šios priežasties gali pasireikšti išplitusi arba lokalioji dantenų hiperplazija, kitaip vadinama nėščiųjų gingvitu. Pasireiškus nėščiųjų gingvitui, dantenos paburksta, parausta, jas ima skaudėti, o palietus jas dantų šepetėliu, prasideda kraujavimas. Dauguma moterų nustoja valytis dantis galvodamos, kad tai praeis savaime, tačiau tai dar labiau kenkia burnos ertmės higienai. Gingivitas nėščiosioms dažniausiai išsivysto tarp trečio ir devinto nėštumo mėnesio, tad šiuo periodu burnos ertmės higiena yra ypač svarbi!

Nėščiųjų vėmimas ir dantys

Yra moterų, kurios esant nėštumo toksikozei negali valgyti kai kurių maisto produktų, jas pykina ir moterys dažnai vemia. Gali būti, jog nežinojote, tačiau vėmimas kenkia dantims. Klausiate kodėl? Dėl rūgštinės terpės susidarymo padidėja tikimybė dantų emalio erozijos atsiradimui. Jei nesilaikoma burnos ertmės higienos, ant dantų atsiranda daug apnašų ir gali išsivystyti demineralizacija, o vėmimams kartojantis – ir aktyvus daugybinis ėduonis. Todėl po vėmimo burną rekomenduojama išskalauti vandeniu su soda (stiklinė vandens su vienu arbatiniu šaukšteliu sodos) ar pienu. Svarbu atkreipti dėmesį, jog po vėmimo nėščiajai nerekomenduojama iš karto valytis dantų, nes tai gali pažeisti danties emalį.

Kada reikėtų apsilankyti pas gydytoją odontologą?

Moterims dar iki nėštumo būtina reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą, atlikti profesionalią burnos ertmės higieną: pašalinti susidariusius dantų akmenis ir susidariusį apnašą. Geriausia būtų, kad moteris prieš pastodama susirūpintų savo burnos ertmės sveikata. Dar prieš nėštumą reikėtų sutaisyti ėduonies pažeistus dantis, pakeisti abejotinas plombas. Jeigu dantų gydymas reikalingas nėštumo metu, tai geriausia daryti per antrą nėštumo trimestrą, nes tai – saugiausias nėštumo laikotarpis, kada odontologai gali taisyti nėščiųjų dantis. Per pirmąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą suteikiama tik būtiniausia odontologinė pagalba (prieš tai pasitarus su gydytoju ginekologu).

1-30

Kaip prižiūrėti dantis nėštumo metu?

  • Dantis valykite bent du kartus per dieną minkštu šepetėliu;
  • naudokite fluoro turinčią dantų pastą;
  • ypač kruopščiai valykite dantų paviršių ties dantenomis;
  • nepamirškite naudoti tarpdančių siūlo;
  • reguliariai lankykitės pas odontologą per visą nėštumą ir po gimdymo.

Nėštumas nėra vienintelis laikotarpis mūsų gyvenime, kuomet reikėtų rūpintis savo dantimis. Tam, kad šis stebuklingas metas būtų kuo malonesnis ir gražesnis, pasirūpinkite savo burnos sveikata ir skirkite tam bent 10 minučių per dieną, nes tik teisinga burnos priežiūra padės išvengti nemalonių dantų ir dantenų ligų bei erzinančio diskomforto jausmo.

Klinikoje dirbančių gydytojų ilgametė patirtis bei profesinis meistriškumas Jums užtikrins aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę.

Where to find us

Social Share