Profesionali burnos ertmės higiena. Viskas nuo a iki z!
Profesionali burnos ertmės higiena – tai higieninės procedūros, kurių metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos gydomųjų preparatų (fluoro) aplikacijos, pacientai mokomi asmens burnos ertmės higienos, nustatomas individualus valymo efektyvumas.
Pagrindinė labiausiai paplitusių dantų ligų (ėduonies ir periodonto ligų) priežastis – dantų apnašas ir jame esančios bakterijos.
Trumpai apie apnašus
Minkštasis apnašas yra lengvai nuvalomas naudojant asmenines burnos ertmės higienos priemones: dantų šepetėlį, pastą, tarpdančių siūlą, skalavimo skystį. Nenuvalius minkštojo apnašo, po 1–3 dienų prasideda jo mineralizacija ir per 10–20 dienų minkštasis apnašas virsta kietuoju apnašu – dantų akmenimis. Greičiausiai akmenys formuojasi tose vietose, kur atsiveria seilių liaukų latakai, t. y. ant apatinių priekinių dantų liežuvinių paviršių ir ant viršutinių krūminių dantų; taip pat kai yra kreiva dantų padėtis ar dantų sangrūda.
Kokios problemos atsiranda laiku nenuvalant apnašų?
Nevalant apnašų prasideda dantenų uždegimas – gingivitas, kurio pagrindiniai požymiai: dantenų paburkimas, paraudimas, kraujavimas. Negydant uždegimas gali vystytis į periodontitą, kuriam esant vyksta kaulo ir dantį palaikančių raiščių irimas. Todėl susidariusį apnašą būtina šalinti. Odontologijos klinikoje procedūrą atlieka gydytojas odontologas arba burnos higienistas.
Kaip atliekama profesionali burnos ertmės higiena?
Minkštosios apnašos pašalinamos besisukančiomis guminėmis galvutėmis ir šepetėliais naudojant specialią pastą.
Kietieji apnašai (dantų akmenys) nuo danties paviršiaus šalinami ultragarsiniu aparatu ir specialiais rankiniais instrumentais. Nuvalius akmenis, dantys poliruojami.
Pigmentinės apnašos (susidarančios nuo rūkymo, kavos, arbatos ir kitų dažančių medžiagų) šalinamos specialia smėliasrove. Iš smėliasrovės dideliu greičiu išstumtos vandens, sodos ir oro dalelės lengvai išvalo net ir sunkiausiai pasiekiamas vietas.
Jeigu yra estetiškai restauruotų dantų, juos būtina nupoliruoti (atnaujinti paviršiaus blizgesį).
Procedūra trunka vos 60–90 min. Jeigu yra susikaupę daug dantų kietųjų ir minkštųjų apnašų, burnos ertmės valymas gali būti atliekamas per kelis kartus.
Kodėl reikia atlikti profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą?
Po profesionalios burnos ertmės higienos procedūros pastebėsite švaros pojūtį burnoje. Burnos kvapas bus gaivus. Reguliarus lankymasis pas burnos higienistą sumažina dantų karieso ir periodonto ligų riziką.
Ką reikėtų žinoti po profesionalios burnos ertmės higienos procedūros?
Po burnos ertmės higienos procedūros:
- dantenos gali būti sudirgusios ir kelias dienas kraujuoti;
- dantys gali būti jautresni terminiams dirgikliams;
- po procedūros reikėtų atsisakyti aštraus ir kieto maisto;
- dantis valyti minkštu šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą;
- norint, kad dantenos greičiau gytų, rekomenduojama burną skalauti profilaktiniais skalavimo skysčiais, o gydomuosius skalavimo skysčius naudoti tik paskyrus specialistui;
- dantenų būklė normalizuojasi po dviejų savaičių.
Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos ertmės higieną?
Tai priklauso nuo asmeninės burnos ertmės higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų užsilaikymo sąlygų.
Atsižvelgiant į šias sąlygas, procedūra gali būti atliekama 1–3 kartus per metus (jei dantų akmenys nelinkę susidaryti, užtenka ir vieno karto per metus, o jei yra periodonto problemų, lankytis reikia kas 3–4 mėn.).
Taigi, profesionali burnos ertmės higiena – procedūra, kurią būtina atlikti reguliariai. Tai padės užkirsti kelią įvairioms ligoms ir suteiks švaros bei gaivumo pojūtį. Po burnos higienos procedūros dantys pašviesėja ir atgauna savo blizgesį, tad Jūsų šypsena taps graži ir gaivi vos per valandą!
Svajojate apie gražią šypseną? Tuomet registruokitės vizitui estetinės odontologijos klinikoje „Studio dentis“ jau dabar ir mūsų specialistai Jūsų svajones pavers tikrove.